Archiv

Archiv

Zde jsou uloženy starší akce farnosti

Požehnání školních tašek, aneb mše na začátek školního roku


Při mši pro děti se bude hrát na kytaru a klávesy.

Budeme zpívat ze zpěvníku Koinonia tyto písně:

Úvod (34. Nyní pokloňme se před králem), 

Před evangeliem (43. Naplňuj mě Duchem svým), 

Přinášení darů (13a. Požehnaný jsi Bože), 

Přijímání (115. Hospodine Pane náš a 179. Můj Králi), 

Závěr (18. Chvalte služebníci).

Budeme se těšit :-)

Branický Prokopák 2018

V neděli 24.6.2018 se konala poutní mše sv. a následné farní setkání k příležitosti svátku svatého Prokopa - patrona naší farnosti. Setkání započalo společným obědem, kdy bylo možné ochutnat z národních specialit některých našich sousedních států. Nabízel se český guláš a slovenské halušky. A z polských jídel bylo možné si vybrat plněné papriky a tzv.bigos - specialitu našeho pana faráře, po kterém se zaprášilo během chvíle. Protože padalo mnoho dotazů, o co se jedná, přikládám odkaz na recept: Bigos (Kluci v akci - Česká televize) 

Po obědě byla chvilka klidu na vytrávení a již od 13 hodin následovalo loutkové divadlo "Cesta na horu Říp", které bylo původně plánované zejména pro děti, ale k příjemnému překvapení organizátorů zaujalo i velkou část dospělých. Před i po divadelním představení byly organizovány hry pro děti. Dospělí si mohli v klidu vypít kávu a odpoledne okolo třetí hodiny se ke slovu dostala i kytara a zazněly písničky notoricky známé i ty zcela neznámé. K hudbě se poté připojilo i piánko.

Okolo 18.hodiny se již začalo balit vybavení a za nedlouho bylo vše uklizeno.

Ze srdce děkujeme všem organizátorům a také všem farníkům a přátelům farnosti za donešení svých dobrot a také všem za hojnou účast. Věříme že tak krásná sešlost se bude zase brzy opakovat.

Ještě jednou ze srdce díky.

p.s Další fotografie naleznete ve Fotogalerii.

Farní výlet

V sobotu 12.5.2018 jsme se zejména rodiny s dětmi vydali na plánovaný výlet do Malé Chuchle. Vyšli jsme od našeho kostela hned po ránu, abychom zvládli náročný program. Nejprve jsme prošli Braníkem až k Branickému mostu - Mostu inteligence. Ten jsme přešli a na jeho konci jsme železniční násyp překonali po prudší vyšlapané pěšině a už jsme byli za vodou. Poté jsme prošli Malou Chuchlí až do jejího centra - na malé náměstíčko vedle kostela Narození Panny Marie. Zde jsme začali hrát první hry, kterých se účastnily děti a nakonec i dospělí. Další cesta do kopce nás vedla prudkým údolím k rybníku na náhon bývalého mlýna a dále vzhůru nejprve k Mariánskému pramenu a poté i ke jeskyňce s kapličkou Panny Marie. Zde jsme odstartovali hru "na pašeráky", a šli jsme dál vzhůru. Některým pašerákům (dospělým) se podařilo propašovat do další zástavky přes ostražité celníky (naše ratolesti) skoro vše a některým nic. Jako nejlepší pašerák se vyznamenal otec Řehoř. Touto zastávkou byla malé lesní zoo, kde jsme se mohli kouknout na jeleny, muflony, ale i tchoře, bažanty a další lesní zvířátka. Děti ocenily rozlehlé hřiště a rodiče bufet. Zde se k nám připojili i zdatní cyklisté Vránovi. Po osvěžení jsme pokračovali širokou stezkou okolo romantického hřbitova ke kostelu sv.Jana Nepomuckého. Za kostelem na krásné vyhlídce jsme se vyfotografovali, rozhlédli se do dáli a vyrazili tentokrát již na cestu dolů. Bylo vidět na, že tato cesta dolů je nejspíše již velmi starou poutnickou stezkou. Byla také lemována místy ještě viditelnou avšak zanedbanou křížovou cestou. Po cestě dolů se opět hrály hry, při kterých děti zkonzumovaly poslední kilo sladkostí. Dole jsme počkali na autobus, kde si děti krátily čas pozorováním koní ve výběhu přiléhajícímu k závodišti ve Velké Chuchli. Odtud jsme autobusem dojeli až na Lihovar, kde jsme neplánovaně obohatili výlet i o plavbu přívozem na protější břeh Vltavy na Veslařský ostrov. To nám sice zpáteční cestu trošku prodloužilo, ale ten vítr ve vlasech za to stál. Cestou tramvají jsme se pomalu vytratili a výlet tak ukončili.

Všem účastníků díky a budoucím výletům zdar!  

P.s. více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Návštěva skautů

V neděli 8.4.2018 při mši svaté pro děti nás navštívili skauti Evropy. Pomáhali během liturgie a připravili program pro děti i po ní. Nejprve hráli hru na obíhání pyramidy z klacků, poté hráli na ponorky a další hry, kde se kladl důraz na týmovost a spolupráci. Na zahradě kostela dále postavili svůj velký avšak skladný stan, který s sebou nosí na výpravy a také "lesní stůl" jako ukázku jedné z mnoha staveb, které si staví na táborech. Během programu venku pro děti probíhala v přístavbě prezentace historie skautů Evropy, jejich činností a fungování. Program pro děti byl tak zajímavý, že se některým ani nechtělo domů :-)

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Pokud Vás nebo Vaše děti zaujala tato akce, mohou se přijít podívat i na další akci tentokrát na vodě, která proběhne 1.5.2018 od 9:30 na břehu Vltavy vedle autocampu Kotva. Pro případné další informace o akci nebo o členství ve skautu můžete použít telefon 776 612 636 (Karel Stolejda ml.).